.: NS FOLK RADIO :. - vesti

Пораз у Чачку

Црвена звезда је након прилично лоше игре изгубила против Борца у Чачку са 1:0. Једини погодак постигао је млади Дарко Лазовић у 85. минуту меча.
Наши нису искористили неколико добрих шанси, тако да је Борац казнио наше промашаје и забележио прву победу у лиги.

Звезда је тако нако 10 одиграних кола са 14 бодова, 11 мање од водећег Партизана на 5. месту Јелен Суперлиге.

25.10.2008 | Извор: званични сајт

Казне за тројцу првотимаца

Ибрахим Гај је због црвеног картона, који је добију у вечитом дербију против Партизана, кажњен са 3000 еура.

Никола Лазетић је за добијени црвени картон у Крушевцу против Напретка новчано кажњен са 1000 еура, а исти износ мораће да плати и Огњен Короман, због добијених жутих картона, који нису примерени његовом искуству и фудбалском квалитету.

25.10.2008 | Извор: Мондо, фото: званични сајт

Звезда у финишу понизила ОФК Београд

Фудбалски клуб Црвена звезда, новчано ће казнити тројцу својих првотимаца због добијених црвених, односно жутих картона.

Коначно доминантни! Фудбалери Црвене звезде први пут ове сезоне до ногу су потукли једног противника. Инспирисани резервистом Бранимиром Субашићем, црвено-бели су у последњих 15 минута меча са ОФК Београдом постигли четири гола за коначних - 5:1 (1:0) у 9. колу Суперлиге.

До 76. минута, 7.000 навијача на стадиону Црвене звезде слутило је нови неуспех свог тима ове сезоне, а онда је Субашић, џокер тренера Чедомира Јаневског, постигао два гола за два минута и најавио голеаду, коју су зачинили Огњен Короман евро-голом у и, још један резервиста, Марко Блажић у надокнади времена.

Ово је тек друга победа Звезде код куће у првенству.

Први гол на мечу постигао је капитен црвено-белих Ненад Милијаш, који је у суботу увече прославио 100. утакмицу у црвено-белом дресу, али пре сусрета није добио поклон од клуба. То га није спутало да буде прецизан са беле тачке у 34. минуту и казни фаул Синђића над Перовићем у шеснаестерцу.

Голман ОФК Београда Радиша Илић прочитао је левоногог репрезентативца, али није успео и да заустави шут - 1:0.

Претходно су "романтичари" имали две изгледне прилике. Већ у 8. минуту Јефтић је у контри одлучио да буде несебичан и проигра саиграча, али је Нинков то прозрео. У наредном минуту, Милић је истрчао пред чувара мреже Црвене звезде Стаменковића и покушао ефектно, лобом да га савлада, али је високи голман успео да на кратко заустави лопту.

Она се вратила на ногу Милићу, који је из другог покушаја био неспретан.

Први прави удар Црвене звезде чекао се до 23. минута, када је Николић опалио по лопти, а она по месту где се склапају пречка и статива. Шут се од оквира гола одбио на ногу Бурзановићу, али је дриблер прекомпликовао пријем и пружио Илићу прилику да му скрати угао и уђе у шут.

У 33. минуту, Милијаш је искоса са пет метара "напуцао" Илића, а већ у следећем нападу судија Филиповић досудио је пенал за домаћине.

До одласка на одмор, прилику за гол имао је Огњен Короман. Он је са осам метара, потпуно неометан, промашио цео фудбал и тако неуспешно завршио лепу контру тима.

Друго полувреме донело је изједначење... После периода "мртве игре" оба тима, у 61. минуту севнула је контра плаво-белих: Бељић - Јефтић - Оливеира, шут и гол - 1:1. Стаменковић није могао ништа...

Шок изједначење натерало је Јаневског да већ у наредном минуту из игре изведе Бурзановића и Тричковског, а убаци Субашића и Клеа.

Испоставило се да је тај потез преломио меч у корист Звезде.

Претходно је у 50. минуту Перовић погодио пречку, а Бурзановић са десет метара, неометан, промашио оно што у жаргону кажу да је "теже промашити него погодити".

Није прошло много, а Субашић се голом захвалио Јаневском на указаној прилици: Његов шут са 15 метара Илић је одбранио, али тако да се лопта вратила на ногу нападача, који из друге прилике није умео да погреши - 2:1.

Славље на северу није се ни стишало, а спикер је још једном прочитао име Бранимира Субашића. Огњен Короман је лепо прошао по левом боку, центрирао право на чело центарфору, који са пет метара главом није дао шансу Илићу да обрани шут - 3:1.

Тада су скандирање у знак подршке Урошу Мишићу замениле песме посвећене клубу, а у 82. минуту Огњен Короман се препоручио режисерима за неке будуће ТВ шпице. На ивици шеснаестерца, на десном боку, прво је дриблингом залудео двојицу чувара, послао их на траву, а онда левом ногом из мртвог угла успео да лобује Илића - 4:1 и дуг аплауз за крилног нападача.

Тачку на "и" ставио је Марко Блажић у 90. минуту за прву "петицу" ове сезоне.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА : Стаменковић, Нинков, Петковић, Томовић, Мијаиловић, Николић, Милијаш, Короман, Бурзановић (од 62. Клео), Перовић (од 75. Блажић) и Тричковски ( од 62. Субашић).

ОФК БЕОГРАД: Илић, Миловац, Лазаревић, Маркоски, Миленовић, Игњовски, Де Оливеира, Бељић, Синђић, Милић (од 70. Јелић) и Јевтић.

Heute waren schon 2 Besucher (2 Hits) hier!
Diese Webseite wurde kostenlos mit Homepage-Baukasten.de erstellt. Willst du auch eine eigene Webseite?